Wybierz sklep
Zmień sklep
Najbliższa niedziela 2021-04-18 sklep nieczynny
Powrót

GRILL WĘGLOWY OKRĄGŁY

Rating Rating Rating Rating Rating
Opinie: 0 Oceń produkt
  • Numer katalogowy: C80210120
  • EAN: 8718158300898
21
99
szt.
Dostępne: 409
w 31 sklepach w całej Polsce
Przeglądasz ofertę:
Wybierz swój sklep aby sprawdzić dostęność
+
-
footer-arrow
Wybierz sklep aby zapytać o produkt
  • Galec Sp. z o. o. ul. Jutrzenki 137, 02-321 Warszawa NIP: 522 25 86 670 | NIP: 5271023642 powołał inspektora ochrony danych osobowych. W sprawach związanych z przetwarzaniem Państwa danych osobowych prosimy o kontakt z naszym inspektorem ochrony danych osobowych p. Krystian Erens pod adresem e-mail: e.leclerc@infomania.pl
Opis przedmiotu
Opinie klientów
Opis przedmiotu Zakładka informacyjna

WYMIAR: 36 x 13,5 cm

Sezon grillowy w pełni, czujesz z każdej strony ten niesamowity zapach grillowanego mięsa i warzyw, ale nie posiadasz odpowiedniego wyposażenia? Doskonale się składa, bowiem wystarczy niewielka inwestycja, by móc cieszyć się z wszystkich walorów tego niezwykłego okresu w roku. Proponowany grill wyróżnia się kompaktowymi wymiarami, które nie przekraczają znacząco dużego talerza obiadowego. Doskonale się sprawdzi, nawet jeżeli nie masz wiele miejsca na swoim podwórku lub na balkonie – oczywiście przy pozwoleniu sąsiadów, którym mogłoby przeszkadzać grillowanie pod oknami.

Oferowany przez nasz sklep grill węglowy okrągły produkowany jest z wysokiej jakości stali odpornej w dużej mierze na działanie wysokich temperatur. Oznacza to jego wyjątkowo długą trwałość na „przepalenie”, co przekłada się na wiele udanych spotkań przy grillu i momentów, kiedy dzięki niemu, będziesz mógł cieszyć się niesamowitym smakiem i aromatem grillowanych potraw. Oczywiście sprawdzi się także podczas spotkań rodzinnych, które uświetni oraz jeszcze bardziej zintegruje wszystkich gości.

Wygląd

Grill węglowy okrągły posiada jeden poziom, na którym będziesz przygotowywać swoje ulubione mięsiwa, warzywa, a nawet ryby. Projekt obejmuje również miejsce na węgiel, jednak musisz odpowiednio dobrać jego poziom, by nie dopuścić do sytuacji kiedy żar jest zbyt blisko pożywienia (mogłoby to oznaczać jego szybkie przypalenie, a nawet zwęglenie). Jest to bardzo kompaktowy wymiarami grill, nie dziw się zatem, że jego funkcjonalność jest nieco ograniczona w porównaniu do pełnowymiarowych grilli podwórkowych. Przy korzystnym układzie i odpowiedniej wentylacji możesz wykorzystać ten grill węglowy okrągły w kuchni, umieszczając go pod wyciągiem kuchennym. Oczywiście wymaga to dużej pomysłowości i sprzyjającego układu w kuchni, bowiem musisz mieć ciągle świadomość, że będziesz w niej operował rozżarzonym węglem. Wszystko jest dla ludzi, ale ludzi rozsądnych i mądrych.

Grilluj z głową

Wybieraj mięso możliwie najwyższej jakości o niewielkiej zawartości tłuszczu

Oczywiście tłustsza karkówka czy kiełbaski nikomu jeszcze, spożywane od czasu do czasu, nie zaszkodziły. Jednak jeżeli często grillujesz, warto pamiętać o zdrowym rozsądku i umiarze w ilości pochłanianego pokarmu. Mimo powszechnego przekonania, że podczas grillowania pozbywamy się tłuszczu z mięsa – nie jest tak do końca, bowiem wytapia się go może do 20%. Uwielbiana przez wszystkich wieprzowina z grilla jest więc w dalszym ciągu sporym obciążeniem dla Twojego układu pokarmowego.

Nie sięgaj po gotowce, sam przygotuj marynatę dla swoich gości i dla siebie

Musisz mieć świadomość, że z gotowym, wcześniej zamarynowanym mięsem są dwa zasadnicze problemy: często nie do końca najwyższej jakości mięso, jak i zastosowanie wielu przypraw, którym towarzyszy spora ilość konserwantów i polepszaczy smaku.

Przygotowanie własnej marynaty jest jedną z kluczowych decyzji warunkujących doskonały smak przygotowywanego mięsa. Pozwala także na przygotowanie specjalnej mieszanki, która może być tajemnicą „szefa kuchni” dostosowaną do grillowania, bądź po prostu pieczenia i smażenia w domu. Pamiętaj, by mięso przygotować dzień wcześniej i postawić je w marynacie na całą noc. Będzie wtedy na pewno znacznie bardziej aromatyczne oraz soczyste.

Nie zapominaj o warzywach

Sezon grillowy zbiega się zwykle z początkiem wysypu świeżych warzyw, które z powodzeniem możesz wykorzystać do przygotowania rewelacyjnych szaszłyków. Zgrillowane na pewno zdobędą serca i żołądki Twoich gości. Ciekawym kierunkiem może być również sięgnięcie po kukurydzę, która po grillowaniu zdecydowanie nabiera nowych walorów.

Kolejnym wartościowym dodatkiem będzie świeża sałatka lub przetwory warzywne. Sałatka ze świeżych warzyw z jogurtem (może śmietaną) z dodatkiem oliwy nada Twojemu spotkaniu wyjątkowego charakteru. Wniesie bowiem pewien powiew świeżości i nada spożywanym daniom przynajmniej odrobinę lekkości.

Sięgnij po specjalne tacki aluminiowe do grillowania

Samo zastosowanie takich tacek ogranicza znacznie ilość związków rakotwórczych powstających w trakcie grillowania. Część z nich powstaje podczas przypalania się mięsa, co podczas grillowania jest bardzo trudne do uniknięcia. Tacka niweluje problem kapania na rozżarzone węgle wytapianego pod wpływem temperatury tłuszczu ( prowadzi to,do powstawania szkodliwych związków chemicznych).

Reasumując, grill węglowy okrągły jaki możesz właśnie zakupić w bardzo korzystnej cenie, będzie doskonałą inwestycją. Zwróci się ona w dwójnasób: w sferze towarzyskiej, jak i prozdrowotnej. Jesteśmy pewni, że spędzisz przy nim wiele ciekawych i bardzo smacznych chwil wraz z przyjaciółmi i rodziną. Jest to produkt solidnie wykonany i starannie wykończony. Postaw na najwyższą jakość!

Opinie klientów Zakładka informacyjna

Dodaj opinię

Twoja ocena

Kategorie